Extreme Martial Arts & Tricking Group

Partnerzy

Co ćwiczymy ?

Grupa Kawashi zajmuje się nowymi dyscyplinami sportowymi, które powstały na bazie innych widowiskowych form ruchowych tj. sztuki walki, akrobatyka, gimnastyka,  breakdance. Są to Martial Arts Tricking oraz Sportowe Karate/Extremalne Sztuki Walki (bezkontaktowe i widowiskowe konkurencje form przy muzyce bez broni oraz z bronią). Poniżej szczegółowy opis.

ExTREMALNE SZTUKI WALKI

Konkurencje Form przy muzyce, bez broni, z bronią.

Widowiskowa i bezkontaktowa dyscyplina/konkurencja sportowa Kickboxingu oraz Sportowego Karate, nazywana  Extremalnymi Sztukami Walki. Nowa forma rywalizacji sportowej, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 90. Dzisiaj ze względu na swoją widowiskowość zyskuje uznanie w wielu federacjach sztuk i sportów walki na całym świecie. W Polsce jeszcze mało popularna lecz za sprawą naszej Grupy oraz innych klubów oraz grup promujących tę formę rywalizacji, staje się co raz chętniej uprawianą dyscypliną sportową, zarówno przez zawodników tradycyjnych sztuk walki jak i osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sztukami walki. Czego następstwem jest organizowanie co raz większej liczby zawodów/turniejów, co stwarza dodatkową motywację dla ćwiczących oraz sprzyja promowaniu „Sportowych Sztuk Walki”

Konkurencja polega na wykonywaniu przez zawodnika układu/formy do muzyki, która oceniana jest na zawodach przez kilku sędziów. Techniki w formach zaczerpnięte są z tradycyjnych sztuk walki (tj. Karate, Taekwondo, Wushu ) lecz charakterystyką tej konkurencji jest to, iż wykonywane są one w dynamiczny i efektowny sposób a dodając do nich elementy akrobatyczne, widowiskowe kopnięcia, techniki ręczne oraz podkład muzyczny, tworzą przedstawienie widowiskowej walki z niewidzialnymi przeciwnikami. Formy przy muzyce są inwencją zawodnika, układane są przez nich samych lub z pomocą trenera, do wybranej muzyki. Jest to forma rywalizacji, która ukazuje estetyczny, widowiskowy oraz ekstremalny charakter sztuk i sportów walki. Zatem posiadane umiejętności zawodników nie służą realnej walce a jest to tylko i wyłącznie sposób ukazania możliwości ludzkiego ciała i służy ukazaniu piękna technik sztuk walki w połączeniu z innymi dyscyplinami o tym samym charakterze. Jako najbardziej podstawowe konkurencje Form Przy Muzyce (wykonywane indywidualnie przez zawodnika), wyróżniamy: Formy bez broni oraz Formy z bronią (Kama, Kij BO, Nunchux, Katana). Obok znajdują się filmiki prezentujące Formy Przy Muzyce aktualnie najlepszych zawodników na świecie.

W latach 1995-2000 zawodnicy uprawiający powyższe konkurencje form przy muzyce, którzy w wolnych chwilach na zawodach wykonywali same „tricki” bez formalnych układów, zupełnie nieświadomie stworzyli dyscyplinę a bardziej formę ruchową, która jest freestylową odmianą Form Przy Muzyce a mianowicie Martial Arts Tricking (Tricki Sztuk Walki lub po prostu Tricking). Poniżej opis tej dyscypliny, którą zajmujemy się na równi z formami przy muzyce.

Martial Arts Tricking

Tricking jest młodym niesformalizowanym sportem powstałym także na bazie w.w sportów a głównie ze sztuk walki oraz akrobatyki/gimnastyki, lecz wyraża się w wykonywaniu przez ćwiczących (trickerów) kopnięć, salt, śrub oraz innych tricków w widowiskowych i kreatywnych połączeniach a nie jak to ma miejsce w formach przy muzyce gdzie zawodnik ćwiczy swoją formę/układ niezmiennie od kilku a nawet kilkunastu miesięcy aby nastepnie wykonać ją na zawodach, niezmiennie i jak najbardziej zbliżoną do ideału.

Zadaniem trickera jest wykonywanie pojedycznych tricków lub ich połączeń tzw. kombinacji tricków, w sposób kreatywny i widowiskowy. To czyni z tego sportu ekstremalną, nieprzewidywalną i ciągle rozwijającą się dyscyplinę. Tworzą ją i rozwijają sami ćwiczący co powoduje iż nie da się jej sformalizować i ująć w pewne ramy, nie ma ograniczeń i każdy tricker poprzez swoje kombinacje i sposób wykonywania danych elementów tworzy swój własny styl. Tricking to przede wszystkim forma rekreacyjnego uprawiania sportu. Choć co raz częściej możemy zauważyć organizowane zawody w trickach, tzw. bitwy na tricki (są to tzw. bitwy na tricki gdzie rywalizujący zawodnicy mają za zadanie wykonanie „lepszych” i „mocniejszych” tricków od rywala. Liczy się tutaj także wywarcie jak najlepszego wrażenia na sędziach)

Tricking i formy wzajemnie się przenikają, przez co bardzo często te dwie dyscypliny traktowane są jako jeden sport. Dzisiaj zawodnicy form przy muzyce wykorzystują tricking w swoich układach oraz stanowi on nieodzowną część podczas treningów.

Wszystko wskazuje na to iż te dyscypliny będą w dalszym ciągu się rozwijać i będą stawać się co raz bardziej popularne. Przez ostatnie kilkanaście lat nastąpił ich znaczny rozwój. A to wszystko głównie dzięki możliwościom dzisiejszych mediów. Organizowanych jest co raz więcej zawodów/turniejów zarówno w formach jak i w trickach. Zawody o najwyższej randze organizowane są głównie w USA ale w ostatnich latach co raz częściej pojawiają się także w Europie. Min. te dyscypliny weszły już na stałe do największej na świecie federacji kickboxingu a mianowicie World Association Kickboxing Organisation (WAKO). Co raz więcej osób rozpoczyna przygodę z tymi sportami co potwierdzają ilości filmików w internecie, czy frekwencji na największych zawodach i innych nieoficjalnych imprezach związanych z promocją tych sportów. 

Przez to iż owe dyscypliny są bardzo widowiskowe,uzyskują one co raz większą popularność także w mediach. W wielu filmach, teledyskach oraz reklamach co raz częściej możemy widzieć elementy tych sportów oraz najlepszych trickerów i zawodników. Jest to także kolejny bodziec treningowy dla wszystkich ćwiczących, gdyż umiejętności, które posiadają osoby ćwiczące te sporty dostrzegane są także przez media w naszym kraju. Niektórzy członkowie Grupy Kawashi także biorą udział w różnego rodzaju krajowych projektach (filmy, seriale, reklamy). Grupa Kawashi stara się stwarzać jak najlepsze warunki do treningów aby nasi zawodnicy mogli uczyć się tych dyscyplin oraz w przyszłości osiągać jak najlepsze wyniki na zawodach a także aby mieli jak najwięcej możliwości prezentowania swoich umiejętności na pokazach, zawodach czy nawet w TV. Zatem jeśli chcesz rozpocząć przygodę z extremalnymi sztukami walki, trickami, formami zapraszamy na treningi do naszej Akademii !!

Copyright 2005 © All rights Reserved. Design by Kawashi Group