Wymagania na stopnie szkoleniowe

Poniżej przedstawiamy wymagania na stopnie szkoleniowe dla dzieci do 10 r.ż. w Akademii Kawashi. Wymagania dla osób powyżej 10 r.ż pojawią się wkrótce.
Stopnie szkoleniowe ćwiczący mogą zmienić dwa razy w roku. W styczniu oraz czerwcu danego sezonu treningowego. Warunkiem uzyskania kolejnego stopnia jest zebranie minimum czterech, odpowiedniego rodzaju belek na pasie oraz regularne uczestnictwo w zajęciach także w miesiącach, w których następuje podsumowanie danej części sezonu (styczeń, czerwiec).  Uzyskanie belki z kolorem następnego pasa oznacza iż ćwiczący może zmienić pas. 

kidsprogram

Rodzaje belek

podstawowe

Zdobywane na treningach podczas różnorodnych mini testów. Belki w różnych kolorach w zależności od stopnia.

Przy zebraniu odpowiedniej ilości belek, podczas treningów podsumowujących półrocze (w styczniu oraz czerwcu) ćwiczący otrzymują belkę przedstawiającą kolor zdobytego pasa. Oznacza to iż od tego momentu ćwiczący może zmienić stopień.

wymagane

Zdobywane za udział wydarzeniach Grupy Kawashi.  Obozy oraz zawody. Od 7 stopnia zdobywanie tych belek jest już obowiązkowe. 

dodatkowe

Zdobywane na treningach w kolorze szarym. Ćwiczący, który uzbiera już 4 belki podstawowe/wymagane, ma możliwość dalszej aktywności i zbierania kolejnych, dodatkowych. Ćwiczący, który ze swojej grupy uzbiera najwięcej tych belek, otrzymuje wyróżnienie za aktywność przy podsumowaniu danej części sezonu. 

Wymagania

Pas biały

Każdy ćwiczący rozpoczynający treningi w Akademii Kawashi zaczyna od białego pasa. Od tego momentu aby uzyskać kolejne stopnie szkoleniowe, ćwiczący musi wykazać się zaangażowaniem w treningi, odpowiednią postawą na zajęciach oraz poziomem umiejętności aby zdobyć odpowiednią ilość belek.

10 stopień

Pas biało-żółty

Wymagania

Minimum 3 miesiące regularnych treningów od momentu rozpoczęcia treningów w Akademii Kawashi i otrzymania białego pasa oraz zebranie na nim minimum czterech podstawowych lub wymaganych belek.

9 stopień

Pas żółty

Wymagania

Minimum 5 miesięcy regularnych treningów od momentu uzyskania pasa biało-żółtego oraz zebranie na nim minimum czterech podstawowych lub wymaganych belek.

8 stopień

Pas biało-pomarańczowy

Wymagania

Minimum 5 miesięcy regularnych treningów od momentu uzyskania pasa żółtego oraz zebranie na nim minimum czterech podstawowych lub wymaganych belek.

7 stopień

Pas pomarańczowy

Wymagania

Minimum 5 miesięcy regularnych treningów od momentu uzyskania pasa biało-pomarańczowego oraz zebranie na nim minimum czterech podstawowych lub wymaganych belek.

6 stopień

Pas biało-zielony

Wymagania

Minimum 5 miesięcy regularnych treningów od momentu uzyskania pasa pomarańczowego oraz zebranie na nim minimum czterech belek. W tym przynajmniej jedną belkę wymaganą (za udział w zawodach, obozach)

5 stopień

Pas zielony

Wymagania

Minimum 5 miesięcy regularnych treningów od momentu uzyskania pasa biało-zielonego oraz zebranie na nim minimum czterech belek. W tym przynajmniej dwie belki wymagane (za udział w zawodach, obozach)

4 stopień

Pas niebieski

Wymagania

Minimum 5 miesięcy regularnych treningów od momentu uzyskania pasa zielonego oraz zebranie na nim minimum czterech belek. W tym przynajmniej trzy belki wymagane (za udział w zawodach)

3 stopień

Pas czerwony

Na 3 stopień obowiązują już wymagania jak dla starszych ćwiczących powyżej 10 r.ż. A te pojawią się wkrótce.

Social Media

Copyright 2005 © All rights Reserved. Design by Kawashi Group