Extreme Martial Arts & Tricking Tournaments

6 Edycja

Sezon Sportowy 2019/2020

SIEDLCE

21 grudzień 2019

Szczegółowe informacje:

Świąteczne zawody 6 Edycji Kawashi CUP w sezonie sportowym 2019/2020

Termin: 21.12.2019
Miejsce: Sala Akademii Kawashi, Siedlce ul. Terespolska 14 (wjazd od ulicy Ujrzanowskiej)
Wpisowe: 15 zł płatne na poniższe konto bankowe:

Stowarzyszenie Sportowe Kawashi
08-110 Siedlce, ul. Niepodległości 12/15
nr konta: 61 2030 0045 1110 0000 0420 7740
tytułem: Imię i nazwisko zawodnika, wpisowe zawody trixmas 2019 

Wpłaty przyjmujemy do 19 grudnia !

Strój: Kimono wraz z pasem. Dopuszczalne jest po raz ostatni branie udziału w Formach w długich spodniach/legginsach, t-shirt Akademii Kawashi oraz pas (od następnych zawodów osoby posiadające pas biało-pomarańczowy i wyższy mają obowiązek posiadać kimono Akademii Kawashi. Niższe pasy dobrowolnie) Z racji Świątecznego klimatu zawodów, prosimy także o dodatkowy „Mikołajowy” akcent do stroju np. czapka Mikołaja itp. 🙂

Uczestnicy: Ćwiczący w sekcjach Akademii Kawashi, przygotowani do konkurencji form/układów

Nagrody: Dla wszystkich uczestników dyplom za udział, kalendarz oraz coś słodkiego. Dla najmłodszej kategorii wiekowej także medal za udział. Miejsca 1,2,3 medal oraz dyplom. 

Konkurencje:
Formy Extremalne bez broni
Formy Extremalne z bronią
Formy Przy Muzyce bez broni
Formy Przy Muzyce z bronią
Formy Synchroniczne bez broni
Formy Synchroniczne z bronią
Kopnięcia w packę na czas (dodatkowa konkurencja) (tylko dla kategorii wiekowej z rocznika 2012 i młodszych oraz roczniki 2011-2010)
Tricking Battle (bitwa na tricki)

Plan zawodów:
Ze względu na to iż mamy ograniczoną ilość miejsca na sali, zawody odbędą się w dwóch turach z podziałem na kategorie wiekowe.

I tura, zawodnicy z kategorii wiekowych 2012 i młodsi oraz 2011-2010

15:30 – Rozpoczęcie zawodów konkurencją kopnięć w packę na czas a następnie konkurencje form rozgrywane jednocześnie na dwóch matach.
ok 17:00 – Zakończenie rywalizacji oraz dekoracja zawodników

II tura, zawodnicy z rocznika 2009 i starsi

18:30 – Rozpoczęcie zawodów,  konkurencje form rozgrywane jednocześnie na dwóch matach.
ok 20:45 – Zakończenie rywalizacji oraz dekoracja zawodników
ok 21:30 – Zakończenie zawodów

Termin zgłoszeń: Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularze dostępne poniżej (należy najpierw wybrać kategorię wiekową z poszczególnych konkurencji) Zgłoszenia przyjmujemy do 19 grudnia (czwartek) włącznie !

Jednocześnie informujemy, że podczas zawodów, na całej sali będą rozłożone maty. Zatem wszystkich obowiązuje zakaz wchodzenia na salę w obuwiu ! 

Mapa miejsca zawodów:

Rejestracja zakończona

Pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy kilka często powtarzających się pytań dotyczących zgłoszeń

Czy Moje dziecko jest gotowe do udziału w zawodach ?

W przypadku wątpliwości prosimy o dopytanie się instruktora prowadzącego zajęcia czy dziecko jest gotowe i czy może wziąć udział w zawodach

Od jakiego wieku dziecko może wziąć udział w zawodach ?

Nie ma dolnych limitów wiekowych zaś decydującą kwestią jest tutaj to czy dziecko jest przygotowane do udziału w konkurencjach form/układów. W zależności od stażu treningowego, sekcji, ilości treningów w tygodniu oraz poziomu zaawansowania grupy treningowej, dzieci w wieku 6-7 lat powinny już potrafić wykonać układ z zajęć, co za tym idzie są gotowe do wzięcia udziału w zawodach. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z instruktorem prowadzącym zajęcia.

Czy jeśli dziecko nie ma własnej broni to może wziąć udział w konkurencji form z bronią ?

Tak jeśli jest przygotowane do tej konkurencji. Na każdych zawodach przy stoliku sędziowskim jest broń do pożyczenia na czas występu

Czy jeśli dziecko posiada pas biały, biało-żółty lub żółty będzie rywalizował z wyższymi pasami ?

W kategorii wiekowej 2011-2010 oraz starszych jest podział na pasy. Pod warunkiem, że zgłosi się minimum 4 zawodników do kategorii początkującej (pasy białe, biało-żółte oraz żółte) oraz do kategorii zaawansowanej (pasy biało-pomarańczowe i wyższe) W przeciwnym wypadku kategorie są łączone. Istnieje zaś możliwość dobrowolnego udziału w kategorii zaawansowanej (pasy biało-pomarańczowe i wyższe) Szczegóły znajdują się w formularzu zgłoszeniowym.

Czy istnieje możliwość aby zawodnik wziął udział w starszej kategorii wiekowej ?

Nie. Każdy zawodnik startuje w przedstawionych wyżej kategoriach wiekowych i nie ma możliwości startowania w wyższej ani niższej kategorii.

Kiedy kategorie wiekowe lub na pasy mogą zostać połączone ?

W danej kategorii wiekowej, kategoria początkująca (pasy białe, biało-żółte, żółte) zostaje połączona z zaawansowaną (pasy biało-pomarańczowe i wyższe) w przypadku zgłoszenia mniej niż 4 zawodników w jednej z wyżej wymienionych kategorii. W przypadku zgłoszenia mniej niż 4 zawodników łącznie w dwóch kategoriach zaawansowania. Kategoria zostaje połączona z wyższą kategorią wiekową

Jaki strój obowiązuje na zawodach ?

Uczestnicy posiadający pas biało-pomarańczowy lub wyższy mają obowiązek posiadać komplet kimona Akademii Kawashi wraz z pasem. Osoby posiadające niższy pas mogą wziąć udział w t-shircie Akademii Kawashi, długich spodniach/leginsach oraz pas

Czy istnieje podział na płeć w poszczególnych kategoriach wiekowych ?

Tak. W konkurencjach indywidualnych bez względu na ilość zgłoszonych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, zawodnicy podzieleni są na płeć

Jakie są zasady oceniania zawodników przez sędziów ?

Wszystkie kwestie dotyczące sędziowania oraz zasad rozgrywania poszczególnych konkurencji znajdują się w regulaminach. Regulaminy dostępne są tutaj (już wkrótce)