Extreme Martial Arts & Tricking Group

Partnerzy

o nas

Grupa Kawashi powstała w Siedlcach (woj. maz) w 2005r z inicjatywy 4 osób min. dzisiejszych trenerów Akademii Kawashi, gdzie po kilkuletnich doświadczeniach w tradycyjnych sztukach walki postanowili wybrać własną drogę związaną z Trickingiem oraz Formami przy Muzyce.

Dzisiaj Grupę Kawashi tworzą ludzie, których łączy pasja oraz wspólny cel, jakim jest trening, promocja oraz propagowanie stosunkowo mało znanych w naszym kraju dyscyplin i konkurencji sportowych, które powstały głównie na bazie tradycyjnych sztuk walki oraz akrobatyki. Są to: Martial Arts Tricking oraz Sportowe Karate (konkurencje bezkontaktowe tj. Formy Przy Muzyce bez broni oraz z bronią) Są to nowe, co raz bardziej popularne dyscypliny, które zyskują co raz większe uznanie na całym świecie. (więcej informacji na temat dyscyplin jakimi się zajmujemy znajduje się tutaj).

Łączymy tradycyjne sztuki walki z nowoczesnością i dostosowujemy je do współczesnych czasów. Ukazujemy, że w dzisiejszych czasach, techniki sztuk walki nie spełniają wyłącznie funkcji użytecznej (w celu samoobrony/walki konktaktowej) lecz poprzez dodanie nowych oraz rozwinięcie dotychczasowych technik, mają również charakter estetyczny, widowiskowy, sportowy a nawet urosły do miana sportów extremalnych.

Naszą grupę tworzą trenerzy, zawodnicy ćwiczący w sekcjach Akademii Kawashi oraz osoby zaangażowane w projekty od strony organizacyjnej. W ramach działalności Naszej grupy prowadzimy różnorodne aktywności, które mają na celu promować powyższe dyscypliny sportowe a także zachęcać młodych ludzi do rozpoczęcia przygody z Grupą Kawashi. Aktualnie oferujemy wiele ciekawych, form uczestnictwa oraz możliwości współpracy. Główne z nich to:

Akademia Kawashi

Zorganizowane treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych na różnym poziomie zaawansowania. W naszych sekcjach ćwiczy łącznie ponad 300 osób (dane na rok 2018) w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Aktualnie prowadzimy zajęcia na terenie powiatu Siedleckiego (Siedlce, Nowe Iganie, Kotuń, Seroczyn, Wiśniew, Dziewule, Olszyc Szlachecki, Paprotnia) oraz w Sokołowie Podlaskim. Jest to Nasza główna działalność, która ma na celu propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez rekreacyjne uprawianie nowej i ciekawej dyscypliny sportowej a dla bardziej zaawansowanych zawodników spełnia rolę szkolenia sportowego do konkurencji Form/Układów. Na treningach realizujemy nasze autorskie programy treningowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ćwiczących na każdym poziomie. Nasze treningi to sport i zabawa dla osób w każdym wieku. Kliknij aby dowiedzieć się więcej o Akademii Kawashi

Kawashi Cup

Cykl wewnętrznych zawodów sportowych organizowanych dla Naszych ćwiczących. Za nami już 4 edycje rywalizacji sportowej w konkurencjach form/układów.

Kawashi Team

Najlepsi zawodnicy mają możliwość reprezentowania Grupy Kawashi w różnorodnych imprezach i wydarzeniach najwyższej rangi.

Kawashi Summer Camp

Letni obóz sportowo-rekreacyjny w okresie wakacyjnym. Nieprzerwanie od 2012 r organizujemy obozy dla dzieci i młodzieży zarówno ćwiczących w sekcjach Akademii Kawashi jak i osób, które nie uczęszczają na co dzień na treningi. Z roku na rok uczestników naszych obozów przybywa i na siódmym obozie w 2018r uczestniczyło blisko 80 osób. Nasze obozy to świetna zabawa, treningi na świeżym powietrzu, oraz aktywny wypoczynek. Kliknij po więcej informacji.

Stowarzyszenie Sportowe Kawashi

Zostało powołane w celu wspierania działań Grupy Kawashi. Dzięki Stowarzyszeniu mamy możliwość nawiązania współpracy z władzami samorządowymi oraz innymi organizacjami, które mogą wspomóc nas w realizacji naszych celów statutowych. Dzięki współpracy z Samorządami takimi jak. Gmina Kotuń, Gmina Siedlce udało nam się wielokrotnie organizować różnorodne imprezy oraz wydarzenia sportowe. Współpracujemy także z fundacją studencką "Młodzi młodym" dzięki, której podatnicy mogą przekazywać 1% podatku na Nasze Stowarzyszenie i tym samym wspierać nasze działania. A wraz ze środkami pochodzącymi z rocznych składek członkowskich mamy możliwość finansowania min. zakup sprzętu sportowego, organizację różnorodnych wydarzeń sportowych, opłaty za wynajem sal na treningi, opłaty związane z wyjazdami na zawody itp. Kliknij po więcej informacji.

Kawashi Store

Sklep internetowy z odzieżą oraz sprzętem treningowym dedykowanym dyscyplinom sportowym jakimi się zajmujemy. Dzięki zakupom w Naszym sklepie internetowym wspierana jest również działalność naszej grupy w postaci finansowej, co pozwala nam na pokrycie pewnych bieżących kosztów oraz dalszy rozwój. Kliknij aby przejść do sklepu.

Oprócz wyżej wymienionych mamy bardzo dużo kolejnych pomysłów, które w przyszłości będziemy wprowadzać w życie. W tym miejscu chcielibyśmy także zaprosić do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w naszych aktualnych działaniach lub mogą wnieść do naszej grupy coś od siebie, własne pomysły, doświadczenie co przyczyni się do naszego dalszego rozwoju na wielu płaszczyznach na których działamy, zarówno związanych z uprawianiem w.w dyscyplin jak również w kwestiach organizacyjnych. A więc jeśli chciałbyś lub już zajmujesz się formami, trickami itd, jesteś instruktorem lub chcesz pomóc w organizacji naszych przedsięwzięć, to odezwij się do nas a napewno odpowiemy ! 🙂 Więcej informacj na temat form współpracy z Grupą Kawashi znajduję się tutaj.

Przez kilka lat aktywnej działalności grupa poczyniła ogromny postęp organizacyjny. W naszych wydarzeniach min. Treningi w sekcjach Akademii Kawashi, zawodach sportowych czy w letnich obozach, rokrocznie uczestniczy już kilkadziesiąt osób. Dzięki temu jesteśmy w stanie stale podnosić poziom Naszych usług oraz wdrażać nowe pomysły czy realizować naszych cele, do których w szczególności należą:

– branie czynnego udziału w rozwóju Form Przy Muzyce oraz Trickingu w naszym kraju jak również po za jego granicami 
– promocja tych nowych sportów głównie wśród dzieci i młodzieży jako forma spędzania wolnego czasu oraz jako nowa i widowiskowa forma rywalizacji sportowej 
– promocja grupy w mediach, wydawanie materiałów informacyjnych, szkoleniowych, zarówno o Grupie Kawashi jaki i dyscyplinach/konkurencjach jakimi się zajmujemy
– powoływanie nowych sekcji sportowych pod szyldem „Akademii Kawashi” 
– realizowanie w naszych sekcjach, autorskiego programu szkoleniowego, „KAWASHI ACADEMY TRAINING PROGRAM”. Program ten realizuje min. proces szkolenia sportowego przyszłych zawodników do konkurencji Form Przy Muzyce 
– szkolenie zawodników, we wszystkich kategoriach wiekowych, którzy będą rywalizować na zawodach krajowych i międzynarodowych, najwyższego szczebla
– organizowanie zajęć rekreacyjnych dla wszystkich tych, którzy nie zamierzają brać udziału w zawodach a treningi traktują jako formę spędzania wolnego czasu
– udział w krajowych oraz międzynarodowych imprezach sportowych
– orgnizacja oraz udział w pokazach w celu promocji powyższych dyscyplin 
– zorganizowanie wewnętrznego systemu współzawodnictwa sportowego 
– organizacja cyklicznych imprez sportowych, seminariów, warsztatów z udziałem innych grup oraz klubów sportowych z całego kraju 
– współpraca z innymi organizacjami, które działają w obszarze naszych dyscyplin i konkurencji
– propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa 

Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się i budowania społeczności Kawashi Group ! 😉